24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
 
24 Kasım öğretmenler Günü kutlamaları İlçemiz Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na  çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla  tören sona erdi. Yapılan Törene Kaymakamımız Sayın Fikret ZAMAN, Belediye Başkanı Hadi UYAR kamu kurum kuruluş yetkilileri, okul müdürleri, siyasi parti  temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
24 Kasım öğretmenler Günü ile ilgili ikinci program saat 11.00’da Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda  Osman Tural İmam-Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan program ile devam etti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL tarafından yapıldı.
Kaymakamımız Sayın Fikret ZAMAN 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı konuşmada şunları söyledi; Başöğretmenimizin dediği gibi “Dünya’nın her yerinde öğretmenler, toplumun en özverili ve en saygılı öğeleridir”. Yüzyıllar öncesinde Diyojen “Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum” demiştir. Hz Ali öğretmenliğin değerini en kısa ve etkili biçimde “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyerek ifade etmektedir diyerek, Tüm Öğretmenlerin “Öğretmenler Gününü” kutladı.
Mesleğe yeni başlamış genç öğretmenler adına konuşmayı Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Ümran ÜNLÜ yaparak dinleyicileri duygulandırdı.
Öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmenlere Alaçam Osman Tural İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü İsmail KARAÇEŞME tarafından yemin töreni yaptırıldı.
2018 yılında Emekli olan Mehmet ÇİLBİR ve Şaban SEZGİN’e Hizmet Şeref Belgeleri Kaymakamımız Sayın Fikret ZAMAN tarafından takdim edildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli dallarda ödül alan öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.
Son olarak Osman Tural İmam-Hatip Ortaokulu öğretmenleri tarafından sola şarkılar seslendirildi.
Program sonunda Geyikkoşan mevkiinde bulunan Alaçam Belediyesi Çok Amaçlı Salonda öğretmeler onuruna yemek programı düzenlendi.