“18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ
 
      18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı, İlçe Kaymakamımız Sn.Fikret ZAMAN, Alaçam Belediye Bşk.V. Hasan ÇELİK, Cumhuriyet Başsavcısı Emre DOĞAN, Şehit yakınları, protokol üyeleri ve halkın katılımıyla İlçemiz Cumhuriyet Meydanı’ndaki saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ve Atatürk anıtına çelenk sunulması ile buradaki program sona erdi.
     18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı, Alaçam Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonun da devam etti. Alaçam Anadolu İmam Hatip Lisesi, Öğretmen ve Öğrenciler tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.
      Salon programı ardından İlçe Kaymakamımız Sn. Fikret ZAMAN, Şehit yakınları, protokol üyeleri ve halkın katılımı ile Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Bünyesinde Şehit Teğmen Korhan KURUÇAY adına yaptırılan Şehitler Kütüphanesinin açılışı yapıldı.
     Program, bu aziz vatan uğruna canını seve seve feda eden Şehit Asb.Kd.Çvş Erdal BOLAT, Şehit J. Mu. Er Savaş TOPAL ve 15 Temmuz Şehidi Muhammet Ali AKSU’nun  Mezarlarının ziyaret edilmesi ile sona erdi.